logo
Bir ürünün iade edilebilmesi genel olarak aşağıdaki şartlara bağlıdır:
 
Genel olarak satın aldığınız ürünleri tahrip etmeden, kullanmadan ve ürünün tekrar satılabilirliğini bozmadan, teslim tarihinden itibaren yedi ( 7 ) günlük süre içinde neden belirterek iade edebilirsiniz.

- Ambalajı açılmış, kullanılmış, tahrip edilmiş, etiketi çıkarılmış v.b. şekildeki ürünlerin iadesi kesinlikle kabul edilmez.

- İade, orijinal ambalaj ile yapılmalıdır.

- Üründe ve ambalajında herhangi bir açılma, bozulma, kırılma, tahrip, yırtılma, kullanılma ve sair durumlar tespit edildiği hallerde ürün iade alınmaz ve bedeli iade edilmez.

- İade şartlarına uygun durumlarda yapılan gönderimlerde kargo ücreti müşteri tarafından ödenecektir.

- İadesi yapılacak olan ürünler, İzmir Özer Elektronik LTD. ŞTİ.'nın çalıştığı kargo şirketleri tarafından bize ulaştırılmalıdır. Hasarlı ve arızalı ürünlerle ilgili, teslimat tarihinden sonra ilk 7 gün içerisinde yapılacak inceleme ve onay neticesinde tüketiciye gerekli bilgi e-mail yada telefon yoluyla verilecektir.

- Ürün iade işleminin gerçekleşmesi ve ürünün iade koşullarına uygun olması durumunda ürün bedeli 30 gün içerisinde üyenin kredi kartı yada hesap numaralarına iade edilir.

- İade edilmesi planlanan ürünün kargoya verilirken, ürün ile gönderilmiş tüm fatura nüshalarının  (zarar görmemiş halde)  ve ürün iade nedenini belirten notun ürün ile birlikte gönderilmesi zorunludur. Faturası ile birlikte gönderilmeyen ürünler iade prosedürüne tabi tutulmaz.

Garanti Koşulları

- Satın alınan ürünün, ürün cinsine ve kullanım amacına uygun şekilde kullanılması gereklidir. Uygun koşullarda kullanılmayan ve kullanıcı hatalarından kaynaklanan problemler de ilgili ürün/ürünler için her hangi bir garanti verilmez.


- Satın almış olduğunuz ürünün garanti süresi 30 gündür.  30 gün içerisinde ürün ile ilgili üründen kaynaklanan bir sorun yaşamanız halinde ürünü, ürünün orijinal ambalajı ve faturası ile firmamıza gönderebilirsiniz.

- Garanti kapsamında göndereceğiniz satın almış olduğunuz ürüne, ürünün tarafımıza ulaşmasından sonra  7 gün içerisinde yapılacak inceleme neticesinde gerekli bilgi e-mail yada telefon yoluyla verilecektir.

- Garanti koşullarına uygun olması durunda ürününüz 30 gün içerisinde tamir edilecek yada yenisi ile değiştirilecektir. Değişim almış olduğunuz ürünün birebir aynısı ile gerçekleştirilecek, ürünün birebir aynısının stoklarımızda bulunmaması durumunda ürün ücreti iade edilecektir.