logo
Balık Bulucu Özellikleri

Balık tutkunlarının teknolojik bir çözüm olarak kullandıkları balık bulucuları alacak olanların balık bulucu özelliklerine hakim olmaları gerekir. Biz size Raymarine marka balık bulucuların iki farklı alternatiflerinin özelliklerinden bahsedeceğiz.

Balık bulucuları araştırırken çok fazla çeşit ve özelliğin olduğunu göreceksiniz. Bu çeşitler ve özellikler fiyatlara da yansıyacaktır. Dolayısıyla yapacağınız karşılaştırmanın boyutu genişleyecektir. Balık bulucularda genel hatları açısından bakıldığında frekans sıklığı ve ekran özellikleri baş konulardır. Frekans sıklığı dediğimiz şey teknenin hareket halindeyken bile alacağı veriyi etkileyen bir özelliktir. Frekans sıklığının çok olması tarama yapılan alanın tam olarak değerlendirilmesi anlamına gelir. Raymarine balık bulucularda yeni nesil harita görüntüleme özelliği vardır. Bu özellik sayesinde bir sonraki balık avlanmalarınız için nokta kayıtları yapabilirsiniz.3 boyutlu dip yapısı görüntüleme özelliği ile su derinliğine bağlı olarak çok daha net görüntü alımı gerçekleşir. Tuzlu ve tuzsuz su farkı göz etmeksizin balıkların yuva yaptığı, beslendiği ve yaşadığı yerlerin tespiti sağlanır. Ekran çözünürlüğünün yüksek olması alınan net verilerin doğru okunmasını sağlar. Yeni sistem balık bulucularda eskilere göre fark yaratan bir özellik de ekran rengidir. Siyah beyaz ekranlar yerine kırmızı sarı ekranların okunması aha kolaydır. Özellikler balık avlanmaları için balık bulucu kullanımına yeni başlayanlar için renkli ekran kullanımı daha işlevsel olacaktır.

Balık tutkuları için su üzerinde geçirecekleri zamanın daha kaliteli olması adına balık bulucuları tercihlerinde seçici olmaları gerekir. Teknolojinin her geçen gün ilerlemesi teknolojik bir cihaz olan balık bulucularında gelişimine neden olmaktadır. Gelişimlere uyarlanması açıısndan kablosuz internet kullanımı da bu anlamda farklı bir özelliktir. Yakaladığınız görüntüleri kayıt altına almak, sosyal medya hesaplarrında saklamak ya da kayıt edilmiş görüntüleri mail olarak paylaşmak da bu özelliklerden bazılarıdır.

Balık Bulucu Dükkanıaracılığıyla edinebileceğiniz Raymarine marka balık buluculardan Dragonfly Balık Bulucu ve Axıom Balık Bulucular çağımızın geldiği teknoloji noktasındaki en iyi modellerdendir. Bir balık bulucuda olması gereken tüm özellikleri sizlere sunan ve farklı modelleri ile gelişimi yakından takip eden ve geçireceğiniz muhteşem zamanlarınızda yanınızda olacak çözümler sunuyoruz.