logo
Balık Bulucu Tavsiyesi

Su üzerinde geçirilecek en güzel zamanlarınız için tercih edeceğiniz balık bulucu için sizlere çok önemli bilgiler vereceğimiz balık bulucu tavsiyesi yazımız ile karşınızdayız.

Balık bulucularses dalgalarının etkisi ile ekrana yansıyan görüntüler esasına dayanan teknolojik ve elektronik cihazlardır. Cihazlarda aranması gereken en temel iki özellik vardır. Birincisi ses dalgalarının sıklığı yani frekans sıklığıdır. Frekans aralığı ne kadar sık olursa alınacak bilgi o kadar net olur. İkinci detay ise ekrandır. Frekans bilgilerinin yansıyacağı ekrandan okuma yapılacağı için ekran çözünürlüğü ve ekran özellikleri çok önemlidir. Ekranların en son teknoloji olanlarında bulunan özellikler arasında sarı kırmızı renk görüntü olanı tercih etmelisiniz. Piyasada siyah beyaz ekranlarda bulunmaktadır. Ama alacağınız balık bulucu da renkli ekran tercih etmeniz özellikle yeni başlıyorsanız işinizi çok daha güzel sonuçlar almanızı sağlayacaktır. Aynı zamanda ekranın büyüklüğü de bu anlamda önem taşır. Ekranın tekne üzerinde olmasından dolayı sudan korunmasını sağlamak görevi size düşecektir. Konulacağı yeri doğru seçmeli ya da alternatif bir sudan koruma yöntemi bulmalısınız.

Balık avlanmasına yeni başlayanlar için manuel kullanım seçeneği olan balık bulucuları tercih etmeniz gerekecektir.  Zaman içerisinde kullandıkça ve verim aldıkça fonksiyonları çok daha rahat kullanabileceksiniz.  Tekne altına yerleştirilen göz ya da ayna denen detay ile frekans verileceğinden kullanılacak olan suya uygun aynası bulunan cihazları seçmelisiniz. Uygun fiyatlı diye alacağınız balık bulucu da tuzlu su hassasiyeti olmayan bir ayna var ise görüntüleme de mutlaka sıkıntı yaşarsınız. Balık bulucudan alacağınız görüntünün kaydedilmesi, sanal ortamda paylaşılması ve saklanabilmesi de yeni teknoloji cihazlarda bulabileceğiniz özelliklerdendir.  Bir sonraki seferiniz için balığın yuva yapığı ve beslendiği yerleri saklama özelliğine sahip balık  bulucular tercih etmelisiniz.

Balık Bulucu Dükkanı, Raymarine balık bulucuları tavsiye etmekle kalmıyor teknolojinin son noktasındaki Dragonfy Balık Bulucu ve Axıom Balık Bulucu modellerinin tamamını sizlere sunuyor. Geçireceğiniz muhteşem zamanlardan daha çok keyif alabilmeniz için sunduğu seçeneklerin tüm ayrıntılarını karşılaştırdığınızda fiyatına göre çok güvenilir cihazlar edinebileceğinizi siz de fark edeceksiniz.  Bir tık uzağınızdayız.