logo
Balık Bulucu Nedir?

Balık tutkunlarının yakından tanıdığı balık bulucular eski teknolojilerin çok çok ötesinde bu iş ile uğraşanların oldukça kolay olarak edinebildiği ve kullanabildiği büyük ayrıcalıklardan biridir.

Neredeyse tüm balıkçı tekne ve gemilerinde bir ya da birden fazla bulunmaktadır. Suyun 2000 metre derinliklerine kadar izleme özelliğine sahiptir. Müşteri isteklerine göre çoğunlukla sarı ya da kırmızı ekranlarda sizlere görüntüyü yansıtan cihazlardır. Sizlerin balık bulucu da aramanız gereken en önemli özellikler frekans sıklığı, ekran çözünürlüğü ve görüntünün tazelenmesi denilen yenileme görüntüleri olmalıdır. Bu 3 özellik balık bulucudan alacağınız verimin tam olarak karşılı anlamına gelmektedir. Frekans sıklığı alacağınız görüntünün net olmasını ifade etmektedir. Ne kadar güçlü frekans sıklığı var ise o kadar net görüntü elde edersiniz. Alıcı hassasiyeti denilen kavram da tam olarak frekans sıklığını destekleyen bir diğer aranılması gereken özelliktir. Renkli görüntü de ayırt edicilik daha fazla olduğundan siyah beyaz ekrana göre çok daha olumlu sonuçlar elde etmenizi sağlayacaktır.

Sonar balık bulucular, balık bulucular arasında daha büyük bir öneme sahiptir. Çünkü izlenecek yolun ve mesafe belirlemenin en önemli gereğidir. Sonar balık bulucu, bir veri aracı aracılığıyla çıkan elektro manyetik dalgaların deniz altındaki frekanslarını ifade etmektedir. Gönderilen ses dalgalarının aktif yansıması ile çalışanlar aktif sonar sistemlerdir.  İç kesim ve kıyı balıkçılığında yoğun olarak kullanılan aktif sonar sistemdir.

Balık bulucu kurulumu kişiler tarafından kolaylıkla yapılabilmektedir. Kurulum aşamasında "göz” olarak adlandırılan kısmın mutlaka araç altına monte edilmesi gereklidir. Sizlere standart modlarda verilen cihazları yeni başlayanlardansanız otomatik modda kullanmanızı tavsiye ediyoruz. Deneyimleriniz ilerledikçe manuel modlar ile daha yüksek verimler alabilirsiniz.

Edineceğiniz balık bulucunun sizin arayışınıza tam olarak hitap etmesi önemlidir. Balık buluculardan beklentiniz ne ise o cihazı edinmeniz oldukça önemlidir. Bu durum hem maliyeti hem de ihtiyacınızın net olarak karşılanması açısından fark yaratacaktır.

Balık Bulucu Dükkânı olarak, balık bulucular içinde edindiğimiz tüm tecrübeleri bir araya getirip sizler için en yararlı olan ve son teknoloji olan balık bulucuların satış hizmetini sizlere sunmaktayız. 3 boyutlu görüntüleme özelliklerine sahip farklı balık bulucu arayanların doğru adresleri olmaktan mutluluk duyuyoruz.